MASZYNY

WS 75H

11kW

Nasze ARTYKUŁY
2015-02-11 Tarcze do cięcia betonu

Tarcze diamentowe są nowoczesnymi narzędziami powszechnie używanymi przez firmy budowlane. Wśród nich znajdują się tarcze przeznaczone do cięcia betonu – betonu świeżego i betonu zbrojnego. Można nimi rzecz jasna ciąć także inne materiały, ale najlepszym rozwiązaniem jest każdorazowe dopasowywanie tarczy do specyfiki ciętego materiału. Każdy z materiałów posiada bowiem swoje unikalne cechy fizyczne. Różnią się one od siebie pod względem twardości, porowatości, ścieralności, gęstości, sposobu wytwarzania itd. Cechy te powinny mieć wpływ na dobór odpowiedniego sprzętu do obróbki konkretnych materiałów.

Przy wybieraniu sprzętu do cięcia sugerować się należy nie tylko typem materiału, ale także warunkami pracy (cięcie na sucho lub cięcie na mokro) oraz rozmiarami ciętych elementów – od tego zależała będzie średnica wybranej tarczy diamentowej.

Wybór odpowiednich sprzętów daje gwarancję sprawnej i wydajnej pracy, pozwala na jej właściwy przebieg i pełne bezpieczeństwo trwających na placu budowy procesów.