MASZYNY

WSE 1621

20kW

Nasze ARTYKUŁY
2015-02-17 Przecinarki do betonu

Coraz szerzej w budownictwie stosowane są takie narzędzia jak przecinarki jezdne i przecinarki drogowe. Istnieje wiele rodzajów tych maszyn – zgodnie z kryterium ich zasilania wyróżnić można np. przecinarki z napędem elektrycznym, spalinowym i hydraulicznym. Im bardziej nowoczesne rozwiązania, tym praca przebiega sprawniej.

Zakres zastosowania przecinarek zaopatrzonych w odpowiednie tarcze jest bardzo szeroki. Stacjonarne przecinarki drogowe coraz częściej stosowane są do przecinania kostki brukowej, krawężników czy różnego rodzaju prefabrykatów betonowych. Ich zaletą jest to, że są mobilne i stosunkowo lekkie. Można ich używać w wielu miejscach, nawet trudno dostępnych, dzięki czemu praca z ich użyciem jest sprawna i wydajna.

Przecinarki wyposażone w odpowiednie tarcze do cięcia betonu wykorzystuje się do rozbiórek obiektów, a także różnego rodzaju prac inżynieryjnych na mostach, wiaduktach itd. Średnice tarcz używanych w tego typu przecinarkach mogą sięgać nawet do 1800mm, dzięki czemu zwiększają się ich możliwości i zakres zastosowania.