MASZYNY

TS40 ANNA

6,5kW

Nasze ARTYKUŁY
2015-02-19 Co to jest wiertnica diamentowa?

Pytanie o to, czym jest wiertnica diamentowa, zadają głównie osoby, które nie miały dostąd do czynienia z takim urządzeniem. Wiertnice diamentowe to elektronarzędzia, chtóre charakteryzuje wysoka wydajność pracy i skuteczność eksploatacji. W dłuższej perspektywie więc zakup tego narzędzia okazuje się niezwykle opłacalny.

Wiertnice diamentowe do betonu mogą mieć moc w przedziale od 1300 W do aż 7500 W, a otwory, które wykonują, mogą mieć średnicę nawet do 1500 mm.

Wiertnice wyposażone w stojak umożliwiają stabilne wiercenie w szybkim tempie, pozwalają też wydłużyć żywotnośc wiertła. Wiercenie zwykle odbywa się metodą "na mokro", dzięki czemu podczas pracy wiertło jest chłodzone, a powstały urobek jest na bieżąco wypłukiwany.

Poza doborem odpowiedniej wiertnicy dobrej jakości ważny jest też wybór właściwego wiertła diamentowego. Szeroka oferta wierteł dostępna na rynku sprawia, że kupno stosownego narzędzia nie jest trudnym zadaniem.

Inne akcesoria używane podczas wiercenia i czesto wchodzące w skład zestawu, to między innymi: adapter redukcyjny, pasek z wyłącznikiem, klucz płaski i klucze sześciokątne oraz walizka do przechowywania wiertnicy diamentowej w odpowiednich warunkach.