MASZYNY

WS 75H

11kW

Nasze ARTYKUŁY
2015-02-27 Zastosowanie koron diamentowych

 

Korony diamentowe to specyficzny rodzaj wierteł, który umożliwia wykonywanie otworów w materiałach takich jak granit, marmur czy piaskowiec, a także w materiałach sztucznych: w betonie, zbrojnym betonie, asfalcie, ceramice budowlanej i innych. Z pomocą diamentowych wierteł koronowych wykonuje się otwory w ścianach, stropach, fundamentach, a także w innych częściach budynków takich jak biegi schodów czy balkony. Używa się ich także w przypadku dróg asfaltowych i betonowych, a przemysł kamieniarski wykorzystuje je do wiercenia w różnego rodzaju materiałach skalnych.

W koronach diamentowych funkcję elementu skrawającego pełnią segmenty diamentowe, które dobiera się do specyfiki danego materiału. Za pomocą lutu srebrno-miedzianego zamocowywane są do krawędzi rurowego korpusu wiertła.

Do wykonywania otworów przy użyciu koron diamentowych wykorzystuje się wiertnice i specjalne wiertarki. Mogą być to urządzenia z napędem spalinowym, elektrycznym, hydraulicznym lub pneumatycznym – a zależy to od warunków, w których przebiega praca.