MASZYNY

TS40 ANNA

6,5kW

Nasze ARTYKUŁY
2015-03-09 Zastosowanie bruzdownic

Bruzdownica jest elektronarzędziem wykorzystywanym do wykonywania w murach wgłębień przeznaczonych na kable i rury. W narzędziach tego typu zainstalowane są dwie tarcze diamentowe, zabezpieczone specjalną osłoną przymocowaną do metalowej stopy – elementu ułatwiającego przesuwanie maszyny po podłożu. Pomiędzy tarczami znajduje się odstęp regulowany tulejkami dystansowymi.

Bruzdownica umożliwia wykonywanie dwóch równoległych szczelin w podłożu. Narzędzie to wyposażone jest także w króćce, za pomocą których można podłączyć odkurzacz. Dzięki temu z łatwością można usuwać pył powstający podczas wirowania tarcz diamentowych.

Korzystając z tych elektronarzędzi należy pamiętać o ich odpowiedniej eksploatacji. Trzeba stosować w nich osprzęt najwyższej jakości - tarcze diamentowe dostosowane do rodzaju obrabianego materiału, a także do oczekiwanej wydajności cięcia oraz mocy maszyny. Narzędzie robocze w dużym stopniu decyduje bowiem o efektywności pracy narzędzia, warto więc dokonać trafnego wyboru podczas jego zakupu.